KP CALISIA Kalisz     3-3      ZIELONI Koźminek

(junior starszy)

Bramki dla ZIELONYCH:

Tomasz Boruszczak x2

Bartek Biniaszczyk

W pierwszym spotkaniu sparingowym przed rundą wiosenną naszym zawodnikom przyszło zagrać na pokrytej śniegiem, zmrożonej murawie płyty głównej obiektu przy ulicy Łódzkiej. W pierwszych minutach meczu to nasi rywale przeważali na boisku. Młodzi zawodnicy KP Calisia tworzyli dość składne akcje jednak po kilku minutach gra się wyrównała. Pierwsi bramkę zdobyli gospodarze. Skrzydłowy Calisii po błędzie obrony w sytuacji sam na sam pokonał Pawła Walisia. W następnych minutach to Zieloni atakowali na bramkę rywali. Na bramkę uderzali Boruszczak oraz Skotowski jednak na postarunku znajdował się bramkarz kaliskiej drużyny. Dopiero około 30 minuty spotkania Damian Koralewski dograł piłkę w pole karne a Tomek Boruszczak wykorzystał błąd stopera gospodarzy i w sytuacji sam na sam nie miał problemów z pokonaniem bramkarza. Kilka minut później było już 2:1 dla Naszej drużyny. Piotrek Skotowski zagrał prostopadle do Bartka Biniaszczyka a ten nie dał się dogonić obrońcą i na raty pokonał golkipera rywali.

Druga połowa spotkania mogła się rozpocząć od mocnego uderzenia naszej drużyny jednak akcje naszego zespołu były powstrzymywane przez obrońców rywali. Juniorzy KP Calisia również mogli się pokusić o zdobycie bramki jednak dwukrotnie dobrze z bramki wychodził młody Norbert Wątrobski. Jednak nie ustrzegł się on od błędów. Po rzucie wolnym wykonywanym z boku pola karnego, jego złe ustawienie wykorzystał zawodnik gospodarzy doprowadzając do wyrównania. Chwilę później Dawid Andrzejczak ponownie mógł wyprowadzić nasz zespół na prowadzenie jednak nie zdołał pokonać bramkarza z Kalisza. Chwilę późnie było już 3:2. Zawodnik Calisii w sytuacji sam na sam minął młodego golkipera naszego zespołu i uderzył do pustej bramki. Około 10 minut przed końcem spotkania bramkę wyrównującą zdobył Tomek Boruszczak który z bliskiej odległości wpakował piłkę do siatki po świetnym zagraniu Damiana Koralewskiego. To spotkanie jednak mogło się zakończyć korzystnie dla gospodarzy jednak ich zawodnik w doskonałej sytuacji mając pustą bramkę trafił tylko w słupek.

W pierwszym swoim spotkaniu w 2011 roku ZIELONI zaprezentowali kilka ładnych akcji mimo trudnych warunków do gry. Warto również podkreślić niezłą grę Luisa Carlosa oraz Mariusza Purczyńskiego którzy w tym spotkaniu debiutowali w naszej drużynie. Kilkukrotnie pokazali, że mogą realnie wzmocnić skład naszego zespołu.

Lemiech Artur

Pierwszy sprawdzian gry w 2011 roku  przeprowadzony był na zmrożonym i zaśnieżonym boisku Calisii (główna płyta). Przeciwnik wymagający, bowiem młodzi piłkarze Calisii są bezpośrednim zapleczem III ligowego zespołu seniorskiego.

Wynik 3 : 3 jest rezultatem pozytywnym, biorąc pod uwagę fakt, że nikt nie odniósł nowej kontuzji. Niestety, już na etapie przygotowań do sezonu wielu piłkarzy "Zielonych" boryka się z problemami zdrowotnymi. Z tego też powodu dzisiaj nie zagrali: Mateusz Kurczewski (łydka), Mateusz Poniatowski (kolano), Piotr Pospieszyński (kolano), Mateusz Bartosik (stopa), Michał Trzebiński (stopa), Karol Jakubczak (grypa), a Marcin Stasiak zszedł z boiska z bolącym palcem stopy.

Są jeszcze: Łukasz Buczkowski, Konrad Poroś, Wojtek Góźdź, Nikodem Gawłowicz, oraz trener Grzegorz Kalek, a czy Damian Kwaśniewski będzie? Jak widać kadrę mamy "szeroką", ale ilu zawodników będzie w stanie przystąpić do rywalizacji na boisku w marcu, zobaczymy.

Za tydzień w sobotę wyjazdowy mecz ze Stawiszynem (klasa Okręgowa).