Sędziowali:   Sowiński - Bagiński - Reyer

Widzów: ok. 200 (w deszczu)

Wsparcie kibiców:   37,77 zł

(w rozwinięciu podziękowania prezesa oraz relacja ze spotkania)

WIELKIE PODZIĘKOWANIA ZA MECZ I CAŁĄ "JESIEŃ" DLA ZESPOŁU (BEZ WYJĄTKU WSZYSTKIM ZAWODNIKOM) ZA WYNIKI, KTÓRE SĄ EFEKTEM WASZEJ PRACY I CHĘCI GRY NA WYŻSZYM POZIOMIE I O WYŻSZE CELE.

DZIĘKUJĘ TRENEROWI GRZEGORZOWI KALKOWI ZA DETERMINACJĘ I CHARYZMĘ W PRACY TRENERSKIEJ W ZESPOLE "ZIELONYCH", ZA NADANIE TEMU ZESPOŁOWI UMIEJĘTNOŚCI I MOTYWACJI DO WYGRYWANIA.

DZIĘKUJĘ ZA NIEOCENIONĄ PRACĘ ZESPOŁU DZIAŁACZY, BEZ KTÓRYCH EFEKTY SPORTOWE BYŁYBY NIKŁE I BEZBARWNE:   KIEROWNIK DRUŻYNY - EDWARD MARCINIAK   ;;;   OPIEKUN GOSPODARCZY DRUŻYNY - ANDRZEJ OSTOJSKI   ;;;   CZŁONKOWIE ZARZĄDU I DZIAŁACZE - TOMASZ KAŁACH, PAWEŁ NAWROCKI, PAWEŁ WALIŚ, TOMASZ WOŹNICZAK, DAWID ANDRZEJCZAK, ROMAN SPŁAWSKI, STANISŁAW ZAŁECKI, PAWEŁ OSTOJSKI, DARIUSZ ZGARDA

DZIĘKUJĘ KOLEGOM RATOWNIKOM MEDYCZNYM Z OSP KOŹMINEK, ZA POMOC PRZY ZABEZPIECZANIU MEDYCZNYM IMPREZ SPORTOWYCH.

DZIĘKUJĘ WŁADZOM GMINY ZA UDZIELONE WSPARCIE NASZYCH DZIAŁAŃ W ZAKRESIE ROZWOJU KULTURY FIZYCZNEJ .

NO I WRESZCIE DZIĘKUJĘ WSZYSTKIM KIBICOM I SYMPATYKOM "ZIELONYCH" ZA OBECNOŚĆ, DOPING I POSTAWĘ W CAŁEJ RUNDZIE JESIENNEJ. POMIMO RÓŻNYCH SYTUACJI I "ZGRZYTÓW" W NASZYCH RELACJACH, JESTEM PRZEKONANY, ŻE RAZEM JESTEŚMY DUMNI Z REPREZENTOWANIA "ZIELONYCH" KOŹMINEK!!! OBY TAK DALEJ, BO WIOSNA PRZED NAMI, A TO BĘDZIE DLA NAS KOLEJNY NIEZWYKŁY SPRAWDZIAN "WIELKOŚCI".

DZIĘKUJĘ I ... PROSZĘ  O TO SAMO "WIOSNĄ", BO TO DOPIERO POŁOWA DROGI.

Grzegorz Masłowski (prezes)

herb   herb
Zieloni Koźminek 3:2 Victoria Skarszew

2010-11-07, 14:00

Czas spotkania: 90 min.

W niedzielne deszczowe popołudnie w Koźminku odbył się mecz o zimowanie na pozycji lidera pomiędzy ZIELONYMI Koźminek a VICTORIĄ Skarszew.

Mecz ten lepiej rozpoczął zespół gości który od początku próbował przejąć inicjatywę na boisku. Przez pierwsze 15 minut ZIELONI razili nieporadnością. Ten fragment gry zespół ze Skarszewa przypieczętował bramką otwierającą wynik spotkania. Po złym wybiciu piłki naszego obrońcy napastnik VICTORII uderzył płasko z 16 metrów umieszczając piłkę w siatce. Chwilę później mogło być 2:0 jednak w ostatniej chwili obrońcy wybili piłkę na środek boiska. W następnych minutach gra naszych zawodników uległa poprawie. Coraz częściej starali się oni atakować bramkę gości co często kończyło się rzutami rożnymi z których jednak nic nie wynikało. Dwukrotnie na bramkę uderzał Tomek Boruszczak jednak raz jego uderzenie zostało zablokowane a następne minęło minimalnie bramkę. Ładnie sprzed pola karnego uderzał również Karol Jakubczak. W końcu ZIELONYM udało się doprowadzić do remisu. Świetnym podaniem popisał się Jakubczak a Mateusz Poniatowski pewnym strzałem obok słupka pokonał bramkarza gości. Wynikiem remisowym zakończyła się pierwsza połowa spotkania na szczycie grupy II kaliskiej B klasy.

Od początku drugiej połowy nasz zespół zaczął a goście ograniczali się jedynie do gry prostopadłymi piłkami do swoich napastników, jednak żaden z zespołów nie stworzył sobie dogodnej sytuacji strzeleckiej. Dopiero około 65 minuty spotkania w polu karnym faulowany był Karol Jakubczak, który następnie pewnym strzałem z jedenastu metrów wyprowadził ZIELONYCH na prowadzenie. W następnych minutach zespół gości starał się doprowadzić do remisu i udało im się to około 75 minuty. Błędy naszego zespołu wykorzystali goście doprowadzając do remisu po dośrodkowaniu z rzutu wolnego. Chwilę później nasz zespół mógł przegrywać, jednak dobrze do wychodzącego napastnika gości wyszedł Paweł Waliś i zażegnał niebezpieczeństwo. Moment później napastnik z Skarszewa otrzymał drugą żółtą kartkę a w konsekwencji czerwoną po faulu na naszym bramkarzu. Po chwili mogło się to zemścić na zespole VICTORII jednak Tomek Boruszczak nie wykorzystał sytuacji sam na sam z bramkarzem rywali. W 82 minucie ZIELONI wyszli ponownie na prowadzenie. Mateusz Poniatowski z lewej strony pola karnego dograł płasko do Grzegorza Maślaka który pewnie umieścił piłkę w siatce. Około 85 minuty nasz zespół mógł ponownie zagrozić bramce gości jednak przy wyprowadzaniu akcji Bartek Biniaszczyk zbyt mocno wystawił sobie piłkę która padła łupem ofiarnie interweniującego obrońcy. Po kilku doliczonych minutach sędzia tych zawodów zagwizdał po raz ostatni i ZIELONI Koźminek mogli się cieszyć z jedenastego zwycięstwa z rzędu oraz MISTRZOSTWA JESIENI. Po spotkaniu zawodnicy podziękowali licznie zebranej mimo fatalnej pogody grupie kibiców którzy ich wspierali w tym trudnym spotkaniu.