• autor: chicken1990, 2010-10-07 21:16

10 października 2010, godzina 16.00

ZIELONI Koźminek 2-1 DRAGON Dzierzbin

Relacja w rozwinięciu

Już w pierwszej akcji meczu ZIELONI mogli objąć prowadzenie, jednak Dawid Andrzejczak po tym jak znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem mocno uderzył obok bramki. W następnych minutach meczu gospodarze kontrolowali przebieg spotkania, a zespół gości starał się zagrozić bramce strzeżonej przez Pawła Walisia po kontratakach lub stałych fragmentach gry. Po jednym z rzutów wolnych zawodnik gości przelobował głową naszego bramkarza jednak sędzia boczny zauważył pozycję spaloną. Liczne strzały naszych zawodników lądowały obok bramki zawodników z Dzierzbina. W jednej z sytuacji po rzucie rożnym bramkarz gości w ostatnim momencie uratował swój zespół przed stratą bramki. W pierwszej części gry dobre sytuacje bramkowe zmarnowali również Mateusz Poniatowski który lobując golkipera uderzył minimalnie obok bramki oraz ponownie Dawid Andrzejczak który po otrzymaniu dobrej piłki z bocznego sektora boiska przeniósł futbolówkę wysoko nad bramką.

W drugiej połowie od początku starała się zaatakować drużyna gości i kilku krotnie dobrze interweniował Paweł Waliś. Nasi zawodnicy z kolei nie potrafili wymienić pomiędzy sobą kilku podań. Jednak to nasi zawodnicy objęli prowadzenie. Wprowadzeni w drugiej połowie Tomek Boruszczak i Piotrek Pospieszyński przeprowadzili akcję po której padła bramka. Boruszczak zagrał dokładną piłkę nad głowami obrońców a Pospieszyński po przyjęciu piłki na klatkę nie dał szans bramkarzowi rywali. Chwilę później było 1:1. Fatalny błąd popełnił na naszej połowie Wojtek Góźdź i zawodnicy DRAGONA po dwójkowej akcji doprowadzili do wyrównania. Ostatnie słowo należało jednak do naszych piłkarzy. Nikodem Gawłowicz zakręcił rywalem na lewej flance po czym płasko dośrodkował a strzałem z pierwszej piłki popisał się Boruszczak pewnie pokonując bramkarza.

Zwycięstwo w tym spotkaniu może cieszyć, jednak styl w jakim zostało ono osiągnięte już nie tak bardzo, miejmy nadzieję, że w następnym spotkaniu przeciwko Pelikanowi Nowy Karolew nasi zawodnicy poprawią styl gry i sięgną po derbowe zwycięstwo.