• autor: gmaslow, 2010-08-25 09:03

29.08.2010     NIEDZIELA   godzina 11.00

Korona Chełmce 2-7 ZIELONI Koźminek

więcej w rozwinięciu

Pierwsze minuty meczu to chaotyczna gra ZIELONYCH którzy mieli problem z odnalezieniem się na dość małym boisku w Godzieszach. Zawodnicy gospodarzy dużo lepiej radzili sobie w środku pola jednak nie potrafili sobie stworzyć dogodnej sytuacji strzeleckiej. W 7 minucie to nasi piłkarze wyszli na prowadzenie. Piotrek Pietrzykowski wygrał walkę w powietrzu i dograł piłkę do Piotrka Skotowskiego a ten lobując bramkarza wpakował futbolówkę do siatki. Niedługo później było już jednak 1:1. Nieupilnowany napastnik gości zdobył bramkę tzw. "szczupakiem" po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Nasi piłkarze nadal poczynali sobie bardzo nerwowo i nie zdążyli się otrząsnąć po straconej bramce, a już przegrywali. Obrońca z Chełmc oddał strzał życia i z około 25 metrówi wpakował piłkę w okienko bramki strzeżonej przez Pawła Walisia. 10 minut później do remisu doprowadził Konrad Poroś, wespół z Maciejem Chrzanem. Poroś ładnie uderzył z około 10 metrów, a piłka jeszcze otarła się o Chrzana i wpadła do bramki.  W pierwszej połówce o zmianę poprosił Artur Lemiech, który w czasie jednej z interwencji naciągnął mięsień uda. Wynik do przerwy 2:2.

Na samym początku drugiej połowy "wejście smoka" zaliczył powracający do gry w Koźminku Grzegorz Maślak. Po dwóch rzutach rożnych i dośrodkowaniach Piotrka Pospieszyńskiego wyprowadził on ZIELONYCH na prowadzenie 4:2. Później gra się wyrównała i piłkarze z Chełmc starali się pokonać Pawła Walisia jednak nieskutecznie. Z kolei Piotrek Pospieszyński ładnie uderzył po długim słupku jednak piłka minęła minimalnie bramkę gospodarzy. Na 5:2 podwyższył Nikodem Gawłowicz który wepchnął do siatkipiłkę po  strzale ze wślizgu Piotrka Pietrzykowskiego. Przy bramce na 6:2 fantastycznie w polu karnym zachował się Grzegorz Maślak który pierw ładnie się zastawił a następnie dograł piłkę do Gawłowicza który nie dał szans bramkarzowi na skuteczną interwencje. Ostatnia bramka padła po pięknym podaniu Konrada Porosia, który przerzucił piłkę nad trzema obrońcami do wychodzącego na czystą pozycję Mateusza Kurczewskiego, a ten pewnie pokonał bramkarza strzałem po długim słupku.

Mimo wysokiego zwycięstwa ZIELONI dość mocno męczyli się z piłkarzami KORONY Chełmce do przerwy, jednak w drugiej połowie dwie szybkie bramki ustawiły przebieg meczu i nasi piłkarze odnieśli wysokie zwycięstwo na inauguracje.

.

Mecz miał dwa oblicza: w pierwszej połowie zagraliśmy nerwowo, mocno spięci atmosferą inauguracji ligi i bez entuzjazmu; natomiast po bardzo "męskiej" rozmowie w szatni, druga część meczu była popisem umiejętności piłkarskich, zrozumienia się na boisku i co najważniejsze gry zespołowej.

Może nie mam racji, ale uważam, że wiele zespołów w obecnym sezonie będzie miało duże problemy z pokonaniem zespołu z Chełmc   (gm)