statystyki szczegółowe

Aktualności

Zwycięstwo na początek

• autor: chicken1990, 2009-08-29 09:18
W pierwszej kolejce B klasy grupy II ZIELONI Koźminek wygrali na wyjeździe z Victorią Skarszew 2:0 po bramkach Macieja Janczaka i Nikodema Gawłowicza . Relacja oraz wyniki innych spotkań w rozwinięciu.
W pierwszych minutach meczu ZIELONI przeważali na boisku. Już w 5 minucie po dobrej akcji i odegraniu Mateusza Bartosika uderzał Pospieszyński lecz jego strzał bramkarz sparował na poprzeczkę. Chwilę później okazję miał Janczak który popędził lewym skrzydłem a na końcu oddał strzał który obronił golkiper z Skarszewa. Dobrą okazję zmarnował Pospieszyński który odebrał piłkę obrońcy lecz uderzył niecelnie. Bramkę na 1:0 zdobył debiutujący w oficjalnym meczu w barwach ZIELONYCH Maciej Janczak . Po dośrodkowaniu Kwaśniewskiego z rzutu rożnego ładnym strzałem głową umieścił piłkę w bramce. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0:1 dla Koziorzy.
Po przerwie zobaczyliśmy na boisku Bartka Biniaszczyka dla którego ten występ był debiutem w seniorskich rozgrywkach. Od początku drugiej części gry przeważali zawodnicy gospodarzy. Z akcji na akcje atakowali coraz groźniej. W tym okresie gry dwa błędy popełnił arbiter tego spotkania. Pierw puścił grę gdy zawodnika Victorii był na ewidentnym spalonym , lecz trafił on w słupek . W drugiej sytuacji znowu nie odgwizdany został spalony lecz skutecznie interweniował Paweł Waliś który w tym meczu był pewnym punktem defensywy ZIELONYCH. Bramkę na 2:0 zdobył Nikodem Gawłowicz. Po podaniu Pospieszyńskiego zwiódł on dwóch obrońców i w sytuacji sam na sam mógł zdobyć bramkę. Chwilę później wynik podwyższyć mógł Skotowski ale w dobrej sytuacji nie trafił w bramkę. Dobrą okazje do podwyższenia wyniku miał również Pospieszyński ale po dośrodkowaniu Pietrzykowskiego jego strzał głową minimalnie minął lewy słupek bramki.
ZIELONI wygrali swój pierwszy mecz w lidze. Zaprezentowali kilka ciekawych akcji. Z dobrej strony pokazali się również zawodnicy który dołączyli do drużyny przed sezonem. Miejmy nadzieję , że zawodnicy z Koźminka wygrają również za tydzień w Chełmcach które przegrały na swoim boisku z Kamieniem 4:1.