TS Zieloni-Calisia 7.09.2013

KOMUNIKATY

• autor: gmaslow, 2010-06-14 17:33

KOMUNIKATY

1. BARAŻE O AWANS DO KLASY "A"

(ustalenia nieoficjalne do chwili potwierdzenia przez Kaliski OZPN)

I mecz    23.06.2010  (środa)   godz.18.00     Taczanów - Koźminek

II mecz   26.06.2010  (sobota) godz..17.30    Koźminek - Taczanów

.

2. POSTĘPOWANIE DYSCYPLINARNE!

Otrzymaliśmy wezwanie na posiedzenie Wydziału Dyscypliny Kaliskiego OZPN w związku z wszczęciem postępowania dyscyplinarnego dotyczącym przebiegu meczu Liskowiak Lisków-Zieloni Koźminek w dniu 03.06.2010 (dotyczy zachowania grupy kibiców zespołu gości).

Jest to przykra wiadomość dla całego zespołu i działaczy, ponieważ zostaliśmy wezwani po raz drugi w tym sezonie, co zazwyczaj skutkuje karą finansową dla klubu!

.

3. KIBICE

KIBIC - osoba zainteresowana jakąś publiczną dyscypliną, najczęściej sportową. Aktywnie uczestniczy w zdarzeniach związanych z jego ulubioną dyscypliną. Do kibiców zalicza się widzów widowisk sportowych na stadionach którzy w sposób aktywny dopingują daną drużynę bądź sportowca. Istnieją specjalne "kluby kibica", tworzone zazwyczaj przy klubach sportowych, a także przez osoby prywatne. Rolą prawdziwego, wiernego kibica powinna być próba wsparcia swojej drużyny zarówno w sytuacjach dobrych, jak i złych.

Kim więc są młodzi ludzie  nazywający siebie wiernymi kibicami i noszący na szyi szaliki z emblematem "Zielonych", którzy w pełni świadomie tego co robią,w sposób jawny (nikt w tej grupie nie jest anonimowy) i przemyślany SZKODZĄ I PRZYNOSZĄ ZŁĄ "SŁAWĘ" klubowi i całej miejscowości swoim zachowaniem i postawą??? W myśl definicji KIBICA raczej nimi nie powinni się nazywać.

Nie powinien czuć się KIBICEM ten, kto oglądając mecz "swojego" klubu wnosi i pije wódkę na obiekcie sportowym, kto używa słów wulgarnych skierowanych w kierunku konkretnych osób (np. sędziego), kto wnosi i ukradkiem odpala w trakcie meczu środki pirotechniczne (zwłaszcza petardy), kto niszczy mienie publiczne i prywatne!

A z całą pewnością nie jest kibicem ten, który będąc na meczu "Zielonych" drze szalik z logo "Zielonych", rzuca go na ziemię, pluje na niego i depcze bluźniąc przy tym okrutnie!!!