Zwycięstwo w Russowie !!!

• autor: chicken1990, 2010-05-21 14:23

SPARTA Russów 2-5 ZIELONI Koźminek

Relacja oraz galeria w rozwinięciu

W niedzielne popołudnie zawodnikom Zielonych Koźminek przyszło się zmierzyć na wyjeździe z Spartą Russów. Mimo bardzo ładnej pogody murawa po ostatnich ulewach była dosyć grząska. W pierwszych minutach meczu to gospodarze lepiej się prezentowali i kilka razy oddawali dość groźne strzały na bramkę strzeżoną przez Pawła Walisia. Dopiero po kilku minutach nasi piłkarze zaczęli przejmować inicjatywę w tym spotkaniu. W tym czasie dwukrotnie z 16 metra uderzał Bartek Biniaszczyk, dobre  sytuacje mieli także Piotrek Pospieszyński i Rafał Zimniak. Dopiero w okolicach 25 minuty meczu Zieloni objęli prowadzenie. Na zagranie długiej piłki zdecydował się Konrad Poroś, następnie doszedł do niej Nikodem Gawłowicz i lobując bramkarza umieścił piłkę w siatce. 10 minut później było już 0:2. Pospieszyński ładnie wszedł w pole karne i przytomnie zagrał do Rafała Zimniaka któremu pozostało jedynie wepchnąć piłkę do siatki gospodarzy.

W drugiej połowie gospodarze starali się strzelić bramkę kontaktową jednak to nasi piłkarze groźniej atakowali, lecz kilkukrotnie wyśmienicie bronił bramkarz gospodarzy. W okolicach 70 minuty meczu zawodnicy Sparty wykorzystali błąd naszej obrony i zdobyli bramkę na 1:2. Chwilę później było już jednak 1:3. Sytuacje sam na sam wykorzystał Bartek Biniaszczyk. Po tej bramce gospodarze się nie poddali i zmniejszyli stratę do jednej bramki. Przy dośrodkowaniu z rzutu rożnego źle krótki słupek asekurował Piotrek Skotowski i po rękach Walisia piłka znalazła się w siatce. Następnie podwyższyć wynik mogli Pospieszyński oraz Gawłowicz jednak przegrywali pojedynki z bramkarzem. Na 2:4 bramkę zdobył Pospieszyński który wbił piłkę do siatki po rękach bramkarza bezpośrednio z rzutu rożnego. Wynik meczu ustalił Nikodem Gawłowicz który otrzymał dobrą piłkę od Rafała Zimniaka i uderzając między nogi golkipera Sparty trafił do siatki.