OBSADA SĘDZIOWSKA:   Haszek - Nowak G. - Sowiński

Bramki:   Kurczewski, Kazimierczak

(KOMENTARZ DO WYPOWIEDZI I RELACJA ZE SPOTKANIA W ZAŁĄCZNIKU)

KOMENTARZ PREZESA:

Jak czytam niektóre wasze komentarze, to zastanawiam się, czy piszący te słowa są w ogóle zorientowani w temacie, który poruszają. Jeżeli są zorientowani, to są niestety zwykłymi złośliwcami, którzy czerpią zadowolenie z tego, jak coś Zielonym nie wyjdzie, a jeżeli nie, to mają co najwyżej 12 lat i nie należy się w ogóle tym przejmować. Kogoś razi w oczy tabela, w której Koźminek pnie się mozolnie w górę i zaburza sen myśl, że moglibyśmy utrzymać się kolejny sezon w lidze okręgowej.

Oglądając zmagania Zielonych na boiskach nie tylko w Koźminku, nie patrzcie na piłkarzy reprezentujących nasz klub jak na zawodowców, bo takimi nie są. Zobaczcie w nich pozytywy, nawet wtedy, gdy im gra nie wychodzi, kiedy forma uleciała. Zawsze chodziło mi o "zespół" jako całość, bo kiedy jest kolektyw, to są tego wyniki. Patrzcie na nich i podziwiajcie, bo właśnie oni zostawiają rodziny, nadszarpują pracę lub szkołę, nie otrzymując żadnej zapłaty, przyjeżdżają na treningi, by co kilka dni ponad 30 razy w roku nakładać koszulkę z herbem Zielonych Koźminek. Za każdym razem zostawiają na boisku ogrom zdrowia i emocji, a ich ambicjami można by obdzielić bardzo wielu wątpiących.

Pisałem już kiedyś i powtarzam: więcej pokory i umiaru w krytyce proszę. Zespół tworzą wspaniali ludzie i tylko dlatego, że właśnie to oni są w Koźminku, że prowadzi ich od ponad 5 już lat Grzegorz Kalek jeszcze nadal jestem i ja, czerpiąc motywację do działania i podejmowania ciężkich wyzwań zdobywając finanse pisząc projekty.

Dla mnie nie ma znaczenia kto i czym zdobywa bramki, ale ważny jest zespół i to, co stanowi i może osiągnąć.

Pozdrawiam i do zobaczenia w niedzielę. (GM)

Relacja:

Pierwsze minuty spotkania należały do zespołu gospodarzy. Już na samym początku zawodnicy wicelidera dwa razy istotnie zagrozili Naszej bramce. Pierw w ostatnim momencie Dominik Wątrobski uprzedził zawodnika ze Skalmierzyc a chwilę później skuteczną interwencją popisał się Paweł Waliś. Przez kolejne minuty zawodnicy Pogoni nacierali na bramkę Zielonych jednak bezskutecznie. Nasi piłkarze z kolei ograniczali się jedynie do kontrataków. Gospodarze wyszli na prowadzenie w 23 minucie spotkania. Po wyrzucie piłki z autu ta minęła 4 zawodników Naszego zespołu i została umieszczona w siatce przez zawodnika zamykającego całą akcję. Po straconej bramce Zieloni się nieco ożywili i zaczęli śmielej atakować bramkę Pogoni. Dało to efekt w postaci bramki wyrównującej strzelonej przez Mateusza Kurczewskiego. Z rzutu rożnego piłkę dośrodkował Maciej Przybylski, jednak została ona źle wybita przez piłkarzy ze Skalmierzyc w wyniku czego niepilnowany na 11 metrze Kurczewski strzałem z woleja skierował ją do siatki. W 38 minucie było już 2:1 dla Naszej drużyny. Na strzał z rzutu wolnego zdecydował się Dominik Wątrobski, to uderzenie wypluł bramkarz gospodarzy a Mateusz Kazimierczak z bliska wpakował futbolówkę do siatki.

Początek drugiej połowy dał wyrównanie zawodnikom Pogoni. Dokładnie w 53 minucie wykorzystali oni rzut karny podyktowany za zagranie ręką w polu karnym Dominika Wątrobskiego. Mimo straconej bramki Zieloni dalej starali się zagrażać bramce gospodarzy. W 61 minucie po dobrym podaniu od Maćka Przybylskiego w sytuacji w sam na sam z bramkarzem znalazł się Konrad Helt. Przy próbie minięcia golkipera ze Skalmierzyc upadł on na ziemię. Sędzia tę sytuację zinterpretował jako próbę wymuszenia rzutu karnego za co Nasz zawodnik otrzymał żółty kartonik. Kilka minut później w dobrej sytuacji znalazł się Marcin Gaweł. Minął on pierw jednego z obrońców, a następnie bramkarza gospodarzy jednak jego strzał trafił jedynie w boczną siatkę. Gospodarze najlepsze sytuacje w drugiej połowie stworzyli sobie w końcówce meczu. Pierw strzał jednego z zawodników minimalnie minął światło bramki a chwilę później piłka trafiła w słupek bramki strzeżonej przez Pawła Walisia.

Mimo bardzo słabego początku spotkania Nasi zawodnicy okazali się równorzędnym rywalem dla zespołu Pogoni Nowe Skalmierzy a w drugiej połowie mogli się oni pokusić nawet o wywiezienie 3 punktów z trudnego terenu.