Bramki:

Boruszczak Tomasz

Skotowski Piotr x2

Purczyński Mariusz

TUŻ PRZED MECZEM, ROZGRYWANYM W PIĘKNEJ SŁONECZNEJ POGODZIE, PAN WOJCIECH KWIATKOWSKI W-CE PREZES OZPN KALISZ WRĘCZYŁ KAPITANOWI "ZIELONYCH" OKAZAŁY PUCHAR ZA ZDOBYCIE W SEZONIE 2010/2011 PIERWSZEGO MIEJSCA W LIDZE ORAZ AWANSU DO KLASY "A".

ŻYCZENIA PANA PREZESA KWIATKOWSKIEGO DOTYCZĄCE ODNOSZENIA SUKCESÓW W WYŻSZEJ KLASIE ROZGRYWKOWEJ PODZIAŁAŁY, BOWIEM "ZIELONI" ZWYCIĘŻYLI Z ZESPOŁEM Z CZEKANOWA. WYGRANA CIESZY TYM BARDZIEJ, ŻE WRESZCIE "OBUDZILI" SIĘ NASI NAPASTNICY, STRZELAJĄC SWOJE PIERWSZE BRAMKI W TYM SEZONIE. MIEJMY NADZIEJĘ, ŻE TEN WOREK SIĘ ROZWIĄZAŁ I W KOLEJNYCH SPOTKANIACH CZEKA NAS PRZYJEMNOŚĆ OGLĄDANIA WIELU ATRAKCYJNYCH GOLI.

W trakcie meczu przeprowadzona została po raz drugi "zbiórka publiczna" na cele statutowe naszego Stowarzyszenia. Podczas meczu z OKS Ostrów 4 września zebraliśmy kwotę 67,22 zł. Natomiast w minioną niedzielę w puszce znalazło się aż 110,95 zł. Pieniądze te zostaną wpłacone na konto bankowe "Zielonych". Wszystkim, którzy wspierają w ten sposób nasze działania bardzo dziękuję.

Grzegorz Masłowski (prezes)

2011-09-25, 13:00

Czas spotkania: 90 min.

Od początku spotkania ZIELONI narzucili zespołowi PIASTA swój styl gry starając się zagrozić bramce gości. Udało to już się w 10 minucie gdy Łukasz Miłek zbiegł do środka i odegrał piłkę do Bartka Biniaszczyka który uruchomił Tomka Boruszczaka a ten pewnym strzałem pokonał bramkarza z Czekanowa. Już kilka minut później było 2:0 Mateusz Poniatowski podał piłkę w pole karne do Piotrka Skotowskiego który umieścił piłkę w siatce. Po tej bramce zespół gości ożywił się i starał się zagrozić bramce strzeżonej przez Pawła Walisia. Kilka strzałów minęło światło bramki, aż w 35 minucie Wojciech Kwieciński zagrał do Roberta Stasiaka który na raty pokonał Naszego golkipera. Do końca pierwszej połowy żadna z drużyn nie stworzyła sobie już sytuacji po której wynik spotkania mógł ulec zmianie.

W drugiej połowie już w pierwszych minutach dwie dobre sytuacje miał Tomek Boruszczak jednak za pierwszym razem minimalnie chybił a chwilę później piłkę na rzut rożny sparował bramkarz. Około 55 minuty kontratak wyprowadzili Nasi zawodnicy i gdy Piotrek Skotowski mijał już bramkarza w ostatnim momencie został przez niego powalony. Zawodnik gości otrzymał za to czerwoną kartkę. Uderzenie z rzutu wolnego w wykonaniu Radka Grzesika minęło minimalnie bramkę. Chwilę później groźną akcję przeprowadzili piłkarze z Czekanowa i w ostatnim momencie sytuacja została zażegnana. W 60 minucie było już 3:1. Po ładnej akcji lewą stroną Dawid Andrzejczak zagrał do Piotrka Skotowskiego który strzelił swoją drugą bramkę w tym spotkaniu. Kilka minut później ten zawodnik mógł skompletować hattricka jednak w dobrej sytuacji przeniósł piłkę nad bramką. Wynik spotkania został ustalony w 80 minucie meczu. Na strzał z dystansu zdecydował się Grzegorz Maślak jednak piłka zatrzymała się na poprzeczce a piłka trafiła pod nogi dobrze ustawionego Mariusza Purczyńskiego a ten spokojnym strzałem skierował piłkę do siatki. W końcówce drugiej połowy warto jeszcze wyróżnić strzał z dystansu Łukasza Miłka który minimalnie minął światło bramki.

• 16:00 OKS Ostrów Wielkopolski - Gorzyczanka Gorzyce Wielkie 0-4
  • 0:1 Michał Pawlak (9'), 0:2 Sławomir Mielcarek (76'), 0:3 Sławomir Mielcarek (80'), 0:4 Ireneusz Ratajek (89')
  • 11:00 Korona Pogoń Stawiszyn - Fortuna Dębniałki Kaliskie 1-1
  • 1:0 Marcin Świercz (15'), 1:1 Adam Leśniewski (38')
  • 11:00 CKS Zbiersk - KS Kamień 0-1
  • 0:1 Michał Balcerzak (1')
  • 11:00 Błękitni Sparta Kotlin - Ogniwo Łąkociny 4-1
  • 1:0 Tomasz Nowaczyk (20'), 2:0 Dariusz Jasiński (25'), 2:1 Mariusz Fedorowski (65'), 3:1 Piotr Palczewski (73'), 4:1 Dominik Wojtasik (77')
  • 11:00 Prosna Kalisz - Błękitni Biadki 2-1
  • 0:1 Łukasz Marszałek (24'), 1:1 Kamil Piskozub (40'), 2:1 Rafał Osiński (89')
  • 11:00 Unia Szymanowice - Żaki Taczanów 0-2
  • 0:1 Radosław Kaliński (38'), 0:2 Adam Włodarczyk (80' karny)